Bu sayfayı yazdır

ÜYELERİMİZE DUYURU DERNEĞİMİZE ÜYE OLMAYAN HİÇ BİR EMEKLİDEN AİDAT KESİLMEZ

Türkiye Emekliler Derneği, 50 yıllık geçmişi olan bir kuruluştur. Derneğimiz, emeklilerimizin örgütlü bir sesidir.

Şurası bilinmelidir ki, üye olmayan hiçbir emeklimizden aidat kesilmemektedir. 50 yıllık bir kuruluş olan Derneğimiz, kanun ve tüzüklere bağlı kalmakta ve üye olmayan hiçbir emeklimizden aidat kesemez. Üye olmayanlardan aidat kesilmesine SGK‘da izin vermez. Çünkü, emeklinin muvafakati şarttır.

Bazı çevreler, karalama politikasıyla, aslında emeklilerimizin gönüllü üye oldukları kuruluşu karalamanın çabası içindedir. Hiçbir emeklimiz, bu gerçek dışı haberlere itibar etmemeli ve hakkını arayan Derneğine sahip çıkmalıdır.

Bilinmelidir ki, Derneğimizin Tüzüğünde, şubemize üye olmayan hiçbir emekliden aidat kesilemez. Aidatlar, yılda bir kere, aylıklardan kesilmekte ve yıl başlarında üyelerimiz kesintiyi görmektedir.

Derneğimize üye olunma emeklilerimiz bizzat üye formunu doldurmasıyla gerçekleşmekte ve aidat kesilmesi için imzalı yazılı muvafakat alınarak kendisine dernek kimliği verilmektedir. Derneğimiz, üye emeklilerimizden alınan aylık 3 TL ile Genel Merkezimiz ve 113 Şubemiz, ayakta durmakta ve birçok yatırımlarıyla da emeklilerimize hizmet etmenin gururunu yaşamaktadır.

Derneğimize üye olanlar, anlaşmalı kurumlar başka olmak üzere de birçok hizmetimizden yararlanmaktadır. Emeklilerimizin sorunlarına çözüm aranmakta ve ücretsiz danışmanlık yapılmaktadır.

DERNEĞİMİZİN KAZANIMLARI

Derneğimizin mücadelesiyle; bazı yıllar emekli aylıklarına yüzdeli zamlar yerine seyyanen zamlar alınmış (2003, 2010, 2011, 2015 ve 2016) ve bu şekilde emekli aylıklarına 300-600 TL arasında değişen iyileştirmeler yapılmıştır. 2000 öncesi emeklilerimizin intibakları yapılmış, ikramiye ve promosyonların ödenmesi sağlanmıştır.

2000 sonrası emeklilerimizin intibakları başta olmak üzere, üzerinde çalışılan taleplerimize de çözümler aranmaktadır. Emekli aylıklarında eşitliğin sağlanması için mücadele verilmektedir.

Okunma 639 defa